I LO wyróżnione Złotą Tarczą

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała bardzo dobry wynik w ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy".

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Ogólnopolski sukces naszego ucznia w taekwon-do
14 Oct 2021
Dostaliśmy fantastyczne wiadomości o sukcesie Wojtka Borocha z klasy IC:
CZYTAJ WIĘCEJ
Życzenia od Pani Prezydent
14 Oct 2021
Życzenia od Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz dla wszystkich nauczycieli
CZYTAJ WIĘCEJ
Rafting, kopalnie złota i wrocławskie skrzaty, czyli 2B i 2E na wspólnej wycieczce
13 Oct 2021
W dniach 27.09 - 30.09 klasy 2b i 2e udały się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Poniżej krótka relacja z wyprawy:
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.