I LO wyróżnione Złotą Tarczą także w 2023 roku

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała najlepszy wynik w historii ogólnopolskiego rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy". W 2023 roku jesteśmy 52. szkołą w Polsce i 4. w woj. pomorskim.

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Pierwszy Bal Karnawałowy w Jedynce
27 Feb 2024
W tym roku karnawał przypieczętowaliśmy jedynym w swoim rodzaju balem.
CZYTAJ WIĘCEJ
Zaproszenie na debatę "10 lat wojny w Ukrainie - jak przywrócić pokój dla Europy"
19 Feb 2024
Już 20 lutego 2024 roku o godzinie 17,00 w ECS-ie Klub Myśli Obywatelskiej organizuje debatę zatytułowaną ""10 lat wojny w Ukrainie - jak przywrócić pokój dla Europy".
CZYTAJ WIĘCEJ
Absolwenci o swoich wyborach
19 Feb 2024
15 lutego w auli szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego z absolwentami I LO, którzy opowiedzieli naszym uczniom o kierunkach i uczelniach, jakie wybrali.
CZYTAJ WIĘCEJ
"Walentynkowe kino" dla dzieci kolejny raz w Jedynce
18 Feb 2024
W dniu 13.02.2024 w I LO odbyło się ,,Walentynkowe kino’’  dla dzieci ze spektrum autyzmu ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego oraz Szkoły Podstawowej nr 69 z Gdańska.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.