I LO wyróżnione Złotą Tarczą także w 2023 roku

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała najlepszy wynik w historii ogólnopolskiego rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy". W 2023 roku jesteśmy 52. szkołą w Polsce i 4. w woj. pomorskim.

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Nasz "biol-chem" na [He]lu
13 Jun 2024
W środę 12 czerwca klasa 2E popłynęła promem z Gdańska na początek Polski, czyli Hel.
CZYTAJ WIĘCEJ
Nasza kadra cały czas się rozwija!
12 Jun 2024
Kolejny nauczyciel Jedynki z tytułem doktora nauk.
CZYTAJ WIĘCEJ
ANNA ŁAGUNA - REPREZENTANTKA ILO – MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
11 Jun 2024
Anna Łaguna – uczennica klasy 1C pokonała zawodniczki ze wszystkich szkół średnich w województwie pomorskim.
CZYTAJ WIĘCEJ
Turniej badmintona dwójek rozstrzygnięty!
11 Jun 2024
W dniu 29 maja odbył się turniej badmintona par, zorganizowany przez Parlament Uczniowski oraz największego fana tego sportu w Jedynce - Pana Jacka Kleinę.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.