I LO wyróżnione Złotą Tarczą

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała bardzo dobry wynik w ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy".

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Koło filozoficzne zaprasza
24 Sep 2021
Koło filozoficzne zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym.
CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsze koty za płoty, czyli sukces na turnieju debat IPN
22 Sep 2021
Z niemałą dumą i bez zbędnego uprzedzenia informujemy, że nasz skład zajął 3 miejsce w finale turnieju debat IPN!
CZYTAJ WIĘCEJ
3C i 3E przecierają wycieczkowe szlaki
18 Sep 2021
o prawie 2 latach izolacji wywołanej przez pandemię, klasom 3c3 oraz 3e3 udało się w końcu wyjechać poza Gdańsk i lekko przetrzeć wycieczkowe szlaki.
CZYTAJ WIĘCEJ
Fundacja Gdańskiej Jedynki - kim jesteśmy?
15 Sep 2021
Fundacja Gdańskiej Jedynki to grupa absolwentów, nauczycieli i rodziców, którzy w trosce o przyszłość I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku postanowili się zjednoczyć i wspólnie działać na rzecz rozwoju tej wyjątkowej szkoły.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.