I LO wyróżnione Złotą Tarczą

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała bardzo dobry wynik w ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy".

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Sukces w tenisie stołowym
25 Nov 2021
Nasi na podium w Licealiadzie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Olimpiada Języka Angielskiego - najlepsze wyniki
17 Nov 2021
Gratulujemy najlepszych wyników w szkole.
CZYTAJ WIĘCEJ
Kiermasz ciast dla Jasia
14 Nov 2021
Dnia 9.11.2021 klasa 3a4 zorganizowała kiermasz ciast, aby pomóc małemu Jasiowi.
CZYTAJ WIĘCEJ
Ruszyła kolejna edycja Szkolnej Ligi Debat
14 Nov 2021
Ruszyła kolejna edycja naszego emocjonującego turnieju - Szkolnej Ligi Debat!
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.