I LO wyróżnione Złotą Tarczą także w 2023 roku

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała najlepszy wynik w historii ogólnopolskiego rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy". W 2023 roku jesteśmy 52. szkołą w Polsce i 4. w woj. pomorskim.

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

9 czerwca sekretariat nieczynny
07 Jun 2023
Informujemy, że w piątek, 9 czerwca sekretariat szkoły będzie nieczynny. Zapraszamy w poniedziałek.
CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień Jedynki (harmonogram)
04 Jun 2023
Już w poniedziałek 12 czerwca będziemy świętować Dzień Jedynki.
CZYTAJ WIĘCEJ
Noc Muzeów w Jedynce
04 Jun 2023
Z 13 na 14 maja w naszej szkole odbywało się oprowadzanie w ramach europejskiej Nocy Muzeów.
CZYTAJ WIĘCEJ
1e pomagała w rozmnażaniu aloesu
31 May 2023
Dnia 30 maja 2023r. klasa 1e pojechała do Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, gdzie uczestniczyła w warsztatach biologicznych.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.