I LO wyróżnione Złotą Tarczą także w 2023 roku

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała najlepszy wynik w historii ogólnopolskiego rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy". W 2023 roku jesteśmy 52. szkołą w Polsce i 4. w woj. pomorskim.

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

9. edycja Turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora Jedynki! [Uroczyste otwarcie ]
23 Sep 2023
21 września, odbyło się uroczyste otwarcie Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Jedynki.
CZYTAJ WIĘCEJ
blank
Wybory na Przewodniczącego Parlamentu Uczniowskiego 2023/24 [II etap]
22 Sep 2023
Jak co roku, końcówka września i początek października to w Jedynce czas wyborów - wkrótce zostanie wybrany nowy Przewodniczący Parlamentu Jedynki oraz zostanie wyłoniony skład Prezydium, który w tym roku będzie głosem uczniów w I LO.
CZYTAJ WIĘCEJ
Wojtek z sukcesami na arenie międzynarodowej
15 Sep 2023
Wojtek Boroch z klasy III C odniósł życiowy sukces w Mistrzostwach Świata w Taekwon-do.
CZYTAJ WIĘCEJ
Kręć kilometry dla Gdańska w I LO
08 Sep 2023
Zapraszamy Cię do zespołu I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w wyzwaniu Activy.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.