I LO wyróżnione Złotą Tarczą także w 2022 roku

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała bardzo dobry wynik w ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących i otrzymała laur "Złotej Tarczy". W 2022 roku jesteśmy 69. szkołą w Polsce.

Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Obóz integracyjny dla pierwszoklasistów powraca!
06 Aug 2022
Zapraszamy wszystkich uczniów przyjętych do klas pierwszych w br. do udziału w obozie integracyjnym, który po dwóch latach przerwy odbędzie się tradycyjnie w Stegnie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Odszedł Prof. Andrzej Spilkowski
15 Jul 2022
Z niedowierzaniem i wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Andrzeja Spilkowskiego, polonisty, wieloletniego nauczyciela naszej szkoły ,w ostatnich latach koordynatora matury z języka polskiego.
CZYTAJ WIĘCEJ
Lista podręczników na rok szkolny 2022/23
15 Jul 2022
Listy podręczników na rok szkolny 2022/23 z podziałem na wszystkie klasy pierwsze oraz dodatkową listę ogólną (dla klas 2-4).
CZYTAJ WIĘCEJ
Jedynka szuka nauczycieli
07 Jul 2022
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Gdańsku poszukuje nauczycieli geografii, chemii, informatyki i biologii.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.