Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Wydarzenia z okazji Miesiąca Autyzmu
23 Apr 2018
W dniu 23.04. kl. II E, II E i II F wzięły udział w wydarzeniu z okazji Miesiąca Wiedzy nt. Autyzmu.
CZYTAJ WIĘCEJ
Wymiana ze szkołą w Szwecji
23 Apr 2018
Pomiędzy 15 a 20 kwietnia miała miejsce wizyta grupy naszych uczniów w zaprzyjaźnionej szkole w Kalmarze.
CZYTAJ WIĘCEJ
Nasi w finale matematycznej Ligi Mistrzów
20 Apr 2018
W czwartek 12 kwietnia odbył się kolejny już mecz matematyczny. Tym razem nasza drużyna zmierzyła się III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni w meczu półfinałowym.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.