Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Konkurs "Autyzm. Jestem bliżej"
13 Feb 2019
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z zaproszeniem i wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Autyzm. Jestem bliżej".
CZYTAJ WIĘCEJ
Smoczy sukces naszych
09 Feb 2019
Wielki sukces naszych sportowców. Zajęliśmy III miejsce w Gdańsku w zawodach Smoczych Łodzi na basenie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Marsz Ponad Podziałami!
07 Feb 2019
6 lutego o godzinie 12 sprzed Dworu Artusa wyruszył marsz trójmiejskich uczniów pod nazwą „Ponad Podziałami”.
CZYTAJ WIĘCEJ
Kolejna edycja konkursu poświęconego Jackowi Kaczmarskiemu
05 Feb 2019
Zespół przedmiotowy nauczycieli języka polskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku ogłasza KONKURS RECYTATORSKI poświęcony Jackowi Kaczmarskiemu w piętnastą rocznicę śmierci.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.