Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Nasi uczniowie w projekcie „Polska silniej w was zamieszkała”
21 Sep 2018
Uczniowie klas I A i II A uczestniczą w ciekawym przedsięwzięciu. Projekt „Polska silniej w was zamieszkała” (tytuł to cytat z W. Gombrowicza, którym gdyńskie Muzeum Emigracji wita zwiedzających) skierowany jest do młodzieży licealnej, mającej dziś wolny
CZYTAJ WIĘCEJ
UWAGA !! Zmiana planu od 24-09-2018
21 Sep 2018
UWAGA !! Zmiana planu od 24-09-2018
CZYTAJ WIĘCEJ
KLASA 3C NA OBOZIE NAUKOWYM
20 Sep 2018
Klasa 3C razem z opiekunami i wychowawcą w składzie...
CZYTAJ WIĘCEJ
Otrzęsiny klas pierwszych 2018
18 Sep 2018
W piątek, 14 września odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uczestnicy barwnie przedstawili się na scenie auli w prezentacjach klasowych; zmagali się m.in. z pytaniami quizu nt. naszej szkoły, oraz biegiem w parach ze spętanymi nogami.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.