Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

WAŻNE INFORMACJE: PODRĘCZNIKI, EGZAMINY POPRAWKOWE...
14 Jul 2019
UWAGA! Spis podręczników oraz informacje ws egzaminów poprawkowych..
CZYTAJ WIĘCEJ
ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA OBÓZ INTEGRACYJNY W STEGNIE
07 Jul 2019
ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA OBÓZ INTEGRACYJNY W STEGNIE
CZYTAJ WIĘCEJ
Matura? - no problem!
05 Jul 2019
Serdecznie gratulujemy naszym tegorocznym maturzystom, których wyniki napawają nas dumą i optymizmem!
CZYTAJ WIĘCEJ
JedynkoROK w pigułce, cz. II
18 Jun 2019
W tamtym roku zapoczątkowaliśmy cykl "JedynkoROK" - artykuł podsumowujący istotne wydarzenia i nasze sukcesy. Jako że pomysł się przyjął, dziś wracamy z jego drugą częścią, sumującą creme de la crem Jedynki w sezonie 2018/19. Zapraszamy do czytania! :)
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.