Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

A po co? - kampania społeczna
15 May 2019
Nasza zeszłoroczna absolwentka jest autorką bezstronnej i informacyjnej kampanii społecznej - "A po co?", która dotyczy majowych eurowyborów.
CZYTAJ WIĘCEJ
KEFiR i LARP (najbardziej enigmatyczny tytuł ever?)
13 May 2019
Nasz szkolny KEFiR wystawi w czerwcu ogólnodostępnego LARPA we współpracy z Gdańskim Klubem Fantastyki i grupą Cierniogon.
CZYTAJ WIĘCEJ
Zebranie Rodziców i Rady Rodziców
13 May 2019
Ostatnie zebranie w roku szkolnym 2018/19..
CZYTAJ WIĘCEJ
Promocja książki o I LO
12 May 2019
Zapraszamy na promocję książki „Kronika i pamięć 1945 – 1954″ I Państwowe Gimnazjum i Liceum w Gdańsku i jego kronika.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.