Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

22 marca zmienione dzwonki
21 Mar 2019
Jutro czyli piątek 22 marca...
CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień Otwarty I LO
20 Mar 2019
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Jedynce, który odbędzie się w czwartek 21 marca. Startujemy od 8,30!
CZYTAJ WIĘCEJ
Przedmaturalna pielgrzymka
20 Mar 2019
9 marca maturzyści mieli okazję uczestniczyć w pielgrzymce na Jasną Górę.
CZYTAJ WIĘCEJ
Przerwa na czytanie
20 Mar 2019
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów i nauczycieli w poniedziałek, 25 marca, na głośne czytanie książek w czasie przerw międzylekcyjnych.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.