Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Nasi na zawodach robotów RoboRAVE Germany
13 Nov 2018
W dniach  2-3.11.2018r. szkolna drużyna ROBOILO wystartowała w międzynarodowych zawodach robotów RoboRAVE Germany w Lorrach. Wspólnie z drużyną BalticBot reprezentowaliśmy Polskę.
CZYTAJ WIĘCEJ
Niepodległościowy Turniej Siatkarski
13 Nov 2018
W dniach 5-6 listopada, z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, w Jedynce odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej dla dziewcząt i chłopców.
CZYTAJ WIĘCEJ
Obchody 100-lecia Niepodległości [galeria]
11 Nov 2018
W piątek 9 listopada wspólnie obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości.
CZYTAJ WIĘCEJ
Klasy 3b i 3d na "zielonej szkole" w Stegnie
04 Nov 2018
W nadmorskiej Stegnie klasy 3B i 3D przygotowywały się do matury ...
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.