Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Profilaktyka zdrowotna - spotkanie
21 Feb 2018
W najbliższy piątek 23.02 o godz. 12.00 w sali nr 2 odbędzie się spotkanie dla klas III z panem dr Piotrem Mielcarkiem, ginekologiem.
CZYTAJ WIĘCEJ
I D w Warszawie
19 Feb 2018
Klasa I d wraz z opiekunkami Anną Kościowską i Magdaleną Litwinienko w dniach 12.02. - 14.02. 2018 była w  Warszawie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Wielkie serca w Walentynki
19 Feb 2018
Nasi uczniowie już kolejny raz zorganizowali zajęcia dla dzieci z autyzmem ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.