Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Obóz integracyjny dla uczniów przyjętych do klas pierwszych
21 Jul 2017
Dyrekcja i nauczyciele I LO zapraszają uczniów przyjętych do klas pierwszych do udziału w obozie integracyjnym
CZYTAJ WIĘCEJ
Matura 2017 w liczbach - rewelacyjne wyniki naszych maturzystów!
07 Jul 2017
W Jedynce na maturze same "setki"! :) Tegoroczna sesja maturalna w I LO przyniosła bowiem 100-procentową zdawalność, a 100 zdających osiągnęło 100-procentowy wynik z egzaminu.
CZYTAJ WIĘCEJ
Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych
01 Jul 2017
Dnia 7 lipca odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych
CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień talentów w Jedynce
01 Jul 2017
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego w Jedynce odbył się Dzień Talentów, zorganizowany przez klasę I A.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.