Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Nowy plan lekcji od 22.05.17
21 May 2017
Od poniedziałku 22.05.2017 mamy nowy plan lekcji
CZYTAJ WIĘCEJ
Bufet z Waszą nazwą!
21 May 2017
Wszyscy uczniowie Jedynk dobrze go znają, uwielbiają w nim przebywać i delektować się doskonałymi kanapkami, zapiekankami, a także zdrowymi przekąskami. Jednak dotychczas szkolny Bufet nie miał swojej oficjalnej nazwy.
CZYTAJ WIĘCEJ
Rekrutacja do drużyny ZHR
17 May 2017
Gdańska Drużyna Wędrowników im gen. Władysława Andersa serdecznie zaprasza
CZYTAJ WIĘCEJ
Startuje koło programistyczne!
17 May 2017
Serdecznie zapraszamy entuzjastów informatyki i programowania do dołączenia
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.