Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Ważne informacje: podręczniki, egzaminy poprawkowe...
06 Jul 2018
Kilka ważnych informacji dla uczniów ILO na rok szkolny 2018/19
CZYTAJ WIĘCEJ
JedynkoROK w pigułce
06 Jul 2018
Jako, że rok szkolny 2017/18 nieuchronnie zbliża się ku końcowi, przygotowaliśmy dla Was jego podsumowanie - od wielu wydarzeń, które ogranizowaliśmy lub w których braliśmy udział, spotkań z wyjątkowymi gośćmi, po ciekawe inicjatywy i Wasze sukcesy. Zapra
CZYTAJ WIĘCEJ
Zapraszamy uczniow klas pierwszych na obóz integracyjny w Stegnie
06 Jul 2018
Drodzy Pierwszoklasiści! Dolączcie do grona naszych uczniów na obozie integracyjnym!
CZYTAJ WIĘCEJ
Gala wręczenia nagród "Matematyka Bez Granic" i finał Ligi Debat
24 Jun 2018
20 czerwca 2018 roku w historycznej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XXIX Międzynarodowego Konkursu « Matematyka bez Granic» senior w regionie pomorskim , która została poł
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.