Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Nasi w finale matematycznej Ligi Mistrzów
20 Apr 2018
W czwartek 12 kwietnia odbył się kolejny już mecz matematyczny. Tym razem nasza drużyna zmierzyła się III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni w meczu półfinałowym.
CZYTAJ WIĘCEJ
Jedynka w sztafecie 4. Gdańsk Maratonu
16 Apr 2018
Drużyna I LO brała udział w sztafecie 4. Gdańsk Maratonu, który odbył się 15 kwietnia.
CZYTAJ WIĘCEJ
"Film w kontekstach" w Jedynce
12 Apr 2018
W kwietniu humaniści z I LO uczestniczyli w kolejnej edycji projektu "Film w kontekstach". Tym razem pretekstem do spotkań ze specjalistami był film A. Wajdy "Danton", który oglądały klasy 1a, 2a, 3a i 3g.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.