Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Startuje nabór na wymianę ze szkołą ze szwedzkiego Kalmar
20 Sep 2017
Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej wymianie ze szkołą CIS Kalmar ze Szwecji proszeni są o skontaktowanie się z nauczycielami języka angielskiego.
CZYTAJ WIĘCEJ
Zagłosuj na "Jedynkowy" projekt w Budżecie Obywatelskim!
19 Sep 2017
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i osoby związane z "Jedynką" do zagłosowania na projekt nowego boiska do tzw. "workoutu" na terenie naszej szkoły w ramach Budżetu Obywatelskiego.
CZYTAJ WIĘCEJ
Program stypendialny MENTOR
18 Sep 2017
Niebawem zostanie uruchomiony MENTOR - specjalny program stypendialny dla uczniów.
CZYTAJ WIĘCEJ
Chcesz programować? Wybierz to koło
18 Sep 2017
W Jedynce startuje koło programistyczne z prawdziwego zdarzenia!
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.