Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Akcja Nobel dla WOŚP
25 Jun 2017
Mimo że rozpoczęły się wakacje, my nadal publikujemy ważne treści.  Ta dotyczy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nominowania jej do Pokojowej Nagrody Nobla.
CZYTAJ WIĘCEJ
Informacja o egzaminie poprawkowym w sierpniu 2017r.
25 Jun 2017
Dyrekcja I Liceum informuje..
CZYTAJ WIĘCEJ
Zakończenie Roku Szkolnego 2016/17
23 Jun 2017
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 odbedzie sie 23.06.17 o godz 10:00
CZYTAJ WIĘCEJ
Gala finałowa konkursu Matematyka Bez Granic
22 Jun 2017
20 czerwca na auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród XXVIII edycji międzynarodowego konkursu „Matematyka bez granic” ("Mathématiques sans Frontiéres").
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.