Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Spotkanie z rodzicami i koncert andrzejkowy
20 Nov 2017
Najbliższe spotkanie  z rodzicami odbędzie się 29 listopada br. o godzinie 17.00.
CZYTAJ WIĘCEJ
Ruszają koła: teatralne i plastyczne
19 Nov 2017
Zgłoszenia na oba koła przyjmuje Profesor Ewa Kuliś (sala 8). Start kół przewidywany jest na 01.12.2017r.
CZYTAJ WIĘCEJ
Wkrótce zaczyna się druga runda SLDO
19 Nov 2017
Druga runda organizowanej przez Klub Debat Dictorium III Edycji Szkolnej Ligi Debat Oksfordzkich rozpoczyna się już wkrótce...
CZYTAJ WIĘCEJ
DKF zaprasza na cykliczne spotkania z filmem
10 Nov 2017
Prowadzący zajęcia przedstawiają siebie i działalność klubu filmowego na załączonym filmie.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.