Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Lista podręczników na rok szkolny 2017/18
26 Jul 2017
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018
CZYTAJ WIĘCEJ
Podręczniki dla Pierwszoklasisty
26 Jul 2017
Pierwszoklasisto! Chcesz odkupić podręczniki od uczniów naszej szkoły?
CZYTAJ WIĘCEJ
Obóz integracyjny dla uczniów przyjętych do klas pierwszych
21 Jul 2017
Dyrekcja i nauczyciele I LO zapraszają uczniów przyjętych do klas pierwszych do udziału w obozie integracyjnym
CZYTAJ WIĘCEJ
Matura 2017 w liczbach - rewelacyjne wyniki naszych maturzystów!
07 Jul 2017
W Jedynce na maturze same "setki"! :) Tegoroczna sesja maturalna w I LO przyniosła bowiem 100-procentową zdawalność, a 100 zdających osiągnęło 100-procentowy wynik z egzaminu.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.