Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Matematyka bez granic
18 Nov 2018
Serdecznie zapraszamy do udziału w ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Polska silniej w was zamieszkała - finał projektu
16 Nov 2018
Uczniowie klas Ia i IIa uczestniczyli w projekcie filmowym realizowanym przez Videostudio Gdańsk "Polska silniej w was zamieszkała".
CZYTAJ WIĘCEJ
2D na Międzynarodowym Tygodniu Przedsiębiorczości
15 Nov 2018
W ramach „Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości” uczniowie z klasy 2D - ścieżka z przedsiębiorczości, wzięli udział w wykładach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.
CZYTAJ WIĘCEJ
Najszczersze kondolencje
14 Nov 2018
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 13 listopada br. zmarła Janina Daniszewska – Węgrzak, emerytowana nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.