Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Wymiana ze szkołą z Niemiec
16 May 2018
We wtorek 22 maja w sali nr 14, odbędzie się zebranie w sprawie wymiany z Niemcami.
CZYTAJ WIĘCEJ
Promujemy Jedynkę!
06 May 2018
Miesiące marzec i kwiecień były czasem intensywnej pracy związanej z promocją I LO w innych szkołach.
CZYTAJ WIĘCEJ
Matura AD 2018
03 May 2018
Zakwitły kasztany.. Zaczynamy pisać Maturę 04.05.18
CZYTAJ WIĘCEJ
Zwycięstwo w Pomorskich Meczach Matematycznych!
30 Apr 2018
W czwartek 26 kwietnia 2018 roku WYGRALIŚMY ostatni już, finałowy mecz III edycji Pomorskich Meczów Matematycznych pokonując Gdańskie Autonomiczne Liceum Ogólnokształcące. Oznacza to, że Jedynka ma najlepszą matematyczną drużynę w całym województwie.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.