Najnowsze wiadomości

Z życia naszej szkoły

Zakończenie roku szkolnego
21 Jun 2018
Mamy przyjemność zaprosić uczniów Jedynki, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na zakończenie roku szkolnego 2017/18, które odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godzinie 9,00.
CZYTAJ WIĘCEJ
Breslau-Praha - I LO na południu [relacja]
21 Jun 2018
W dniu 17 czerwca spod naszej szkoły, uczniowie klasy I C wraz z opiekunami p. Dorotą Garbowską i p. Arturem Sprusińskim wyjechali na wycieczkę na południe Polski.
CZYTAJ WIĘCEJ
Msza święta na zakończenie roku szkolnego
20 Jun 2018
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli w najbliższy piątek 22.06 o godz. 8.00 do Kościoła św. Jakuba (zaraz przy szkole), na mszę św. w podziękowaniu za zakończony rok szkolny.
CZYTAJ WIĘCEJ

MIKOŁAJ KOPERNIK - PATRON SZKOŁY

Mówi się, że Jedynka jest szkołą kosmiczną. Nic dziwnego, że jej Patronem jest Mikołaj Kopernik - najsłynniejszy polski astronom, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Kopernik ma stałe miejsce w historii naszej szkoły - nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale także "żyje" w jej wnętrzu, zdobiąc swoim wizerunkiem szkolną Aulę. Co roku upamiętaniamy go - kreatywnie i artystycznie - poczas Dnia Patrona.

kluby i koła zainteresowań

Zobacz jakie pasje można z nami rozwijać

Debata młodych

Klub debat Dictorium wziął swoją nazwę od łacińskiego słowa dictus, które oznacza mówić, zaś końcówka -orium wskazuje na miejsce, w którym się mówi. W Jedynce prowadzimy debaty, dyskutujemy, a nie kłócimy się. To znacząca różnica, a my wierzymy, że znajomość sztuki debatowania pomaga w rozwoju osobistym, a później także zawodowym. Bierzemy udział w debatach szkolnych i ogólnopolskich, gdzie odnosimy sukcesy.  

Naszymi celami są: doskonalenie umiejętności argumentacji i wyrażania poglądów, tworzenie umiejętności analitycznego spojrzenia na problem z dwóch stron medalu, kształtowanie otwartości na opinie innych ludzi, dochodzenie do nowych wniosków w dziedzinach politycznych, gospodarczych i społecznych, a także poszerzanie zainteresowania tymi dziedzinami w środowisku szkolnym.

Dołącz do naszego klubu i przekonaj się, co sztuka debatowania może wnieść do Twojego rozwoju.